1.    Msze św. w Krasiczynie w czasie wakacji o godz. 19.00.

2.    Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

3.    W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

4.    W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.

6.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlitwy Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.    W piątek odwiedzamy chorych od godz. 8.00

8.    Msze św. w piątek, w Chołowicach i Mielnowie 16.30, w Korytnikach o 17.30, w Krasiczynie o godz. 19.00 – w tym dniu wspominamy w liturgii św. Jana Marię Vianneya.

9.    W sobotę Msza św. na Śliwnicy w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 wcześniej różaniec.

10.        Bóg zapłać parafianom: Rodzeń Kamil, Szal Monika, Łukasiewicz Ewa, Amarowicz Gabriela za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Łysejko Maria, Mazur Monika, Żyła Sylwia, Kucharska Jadwiga, Pisarska Ewa, w Korytnikach: Litwin Teresa, Wilk Agnieszka.

11.        W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, to również pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

12.        Wójt Gminy Krasiczyn informuje, że od 01.08.2017 trasę Krasiczyn – Przemyśl będzie obsługiwał „EUROBUS”. Wymagany przystanek wyjazdowy z Przemyśla to: przystanek przy ul. Wybrzeże Wilsona-Stacja naprzeciw stacji paliw PGK przystanek nr 49 oraz kolejne przystanki w kierunku Krasiczyna, przystanek docelowy przyjazdu to przystanek przy ul. Sportowej – Przychodnia Kolejowa przystanek nr 41.

13.        Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

Mateusz Dawid Gołębiowski, s. Jana i Grażyny Młynarskiej, ur. w Przemyślu, zam. w Mielnowie z Paulina Katarzyną Kowalską, c. Janusza i Danuty Piwowarskiej, ur. w Jarosławie, zam. w Jarosławiu. Zapowiedź I.

Rafał Krzysztof Kostka, s. Andrzeja i Krystyny Sobień, ur. w Przemyślu, zam. w Śliwnicy z Natalią Wojciechowską, c. Tadeusza i Marianny Tworek, ur. w Przemyślu, zam. w Korytnikach. Zapowiedź I.

Rafał Stanisław Batko, s. Henryka i Danuty Gagat, ur. w Przemyślu, zam. w Krasiczynie z Anną Marią Rybak, c. Henryka i Marii Świrk, ur. w Przemyślu, zam. w Tarnawcach. Zapowiedź II.

Tomasz Paweł Laryś, s. +Ryszarda i Alicji Kruk, ur. w Przemyślu, zam. w Przemyślu z Justyną Anną Grodecką, c. +Władysława i Krystyny Kopczak, ur. w Przemyślu, zam. w Przemyślu. Zapowiedź II.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.

Środa, XX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn