Menu

Wyszukiwanie

 

1.    Msze św. w Krasiczynie w czasie wakacji o godz. 19.00.

2.    Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

3.    W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

4.    W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.

6.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlitwy Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.    W piątek odwiedzamy chorych od godz. 8.00

8.    Msze św. w piątek, w Chołowicach i Mielnowie 16.30, w Korytnikach o 17.30, w Krasiczynie o godz. 19.00 – w tym dniu wspominamy w liturgii św. Jana Marię Vianneya.

9.    W sobotę Msza św. na Śliwnicy w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 wcześniej różaniec.

10.        Bóg zapłać parafianom: Rodzeń Kamil, Szal Monika, Łukasiewicz Ewa, Amarowicz Gabriela za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Łysejko Maria, Mazur Monika, Żyła Sylwia, Kucharska Jadwiga, Pisarska Ewa, w Korytnikach: Litwin Teresa, Wilk Agnieszka.

11.        W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, to również pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

12.        Wójt Gminy Krasiczyn informuje, że od 01.08.2017 trasę Krasiczyn – Przemyśl będzie obsługiwał „EUROBUS”. Wymagany przystanek wyjazdowy z Przemyśla to: przystanek przy ul. Wybrzeże Wilsona-Stacja naprzeciw stacji paliw PGK przystanek nr 49 oraz kolejne przystanki w kierunku Krasiczyna, przystanek docelowy przyjazdu to przystanek przy ul. Sportowej – Przychodnia Kolejowa przystanek nr 41.

13.        Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

Mateusz Dawid Gołębiowski, s. Jana i Grażyny Młynarskiej, ur. w Przemyślu, zam. w Mielnowie z Paulina Katarzyną Kowalską, c. Janusza i Danuty Piwowarskiej, ur. w Jarosławie, zam. w Jarosławiu. Zapowiedź I.

Rafał Krzysztof Kostka, s. Andrzeja i Krystyny Sobień, ur. w Przemyślu, zam. w Śliwnicy z Natalią Wojciechowską, c. Tadeusza i Marianny Tworek, ur. w Przemyślu, zam. w Korytnikach. Zapowiedź I.

Rafał Stanisław Batko, s. Henryka i Danuty Gagat, ur. w Przemyślu, zam. w Krasiczynie z Anną Marią Rybak, c. Henryka i Marii Świrk, ur. w Przemyślu, zam. w Tarnawcach. Zapowiedź II.

Tomasz Paweł Laryś, s. +Ryszarda i Alicji Kruk, ur. w Przemyślu, zam. w Przemyślu z Justyną Anną Grodecką, c. +Władysława i Krystyny Kopczak, ur. w Przemyślu, zam. w Przemyślu. Zapowiedź II. 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.

Msze Święte

Niedziele i Uroczystości


KRASICZYN

godz. 8.00, 11.00, 17.00

KORYTNIKI

godz. 9.30

MIELNÓW

godz. 9.30

CHOŁOWICE

godz. 8.30

 

Dni powszednie


KRASICZYN

godz. 17.30

KORYTNIKI

piątek godz. 17.00

MIELNÓW

piatek godz. 16.00

CHOŁOWICE

piątek godz. 16.00

Kancelaria Parafialna

Kancelaria czynna codziennie w godzinach: 18.30 - 19.00


W sprawach związanych z pogrzebem - w każdej chwili.

Święta

Niedziela, Wielki Tydzień
Rok B, II
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Licznik

Liczba wyświetleń:
2944580