Menu

Wyszukiwanie

 

1.    W środę zbiórka ministrantów o godz. 16.45.

2.    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.    W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszej miejscowości. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

4.    Msze św. w Krasiczynie o godz. 8.00, 10.00 z procesją i o 17.00, w Chołowicach o 8.00 z procesją wokół kościoła, w Mielnowie o 9.15 z procesją wokół kościoła, w Korytnikach o 13.00 z procesją wokół kościoła.

5.    Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Mam nadzieję, że nie braknie chętnych do niesienia obrazów i chorągwi.

6.    Pierwszy ołtarz przy GOKu przygotują rodzice dzieci komunijnych z Korytnik, drugi ołtarz przy krzyżu za parkiem przygotują mieszkańcy Śliwnicy, trzeci ołtarz przy krzyżu na dawnym rynku Krasiczyńskim przygotują mieszkańcy Krasiczyna, a czwarty ołtarz przy bramie kościoła przygotuje Akcja Katolicka.

7.    Proszę o zgłaszanie się do s. Zakrystianki osób, które będą zajmowały się przygotowaniem ołtarzy.

8.    Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków w Boże Ciało i przez całą oktawę. Próba sypania we wtorek i środę o godz. 17.00. Oczywiście prosimy o przygotowanie kwiatów.

9.    Procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła w oktawie Bożego Ciała będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem.

10.        W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

11.        W piątek spotkanie młodzieży KSMu.

12.        Bóg zapłać parafianom: Dobosz Stanisława, Dobosz Maciej, Amarowicz Marta, Chrobak Anna, Olszańska Beata, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Kraus Iwona, Olszańska Janina, Lenecka Katarzyna, Olszański Krystian, Zwoliński Andrzej, w Korytnikach: Kondracka Maria, Bednarz Beata.

13.        Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na 37-mą pieszą pielgrzymkę z Przemyśla-Katedry na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca w grupie Świętego JACKA. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14.        W przyszłą niedzielę zapraszamy na mecz towarzyski, na nasz nowy stadion, pomiędzy strażakami a księżmi o godz. 14.30. 

15.        Przyszła niedziela to trzecia miesiąca – składka inwestycyjna.

Msze Święte

Niedziele i Uroczystości


KRASICZYN

godz. 8.00, 11.00, 17.00

KORYTNIKI

godz. 9.30

MIELNÓW

godz. 9.30

CHOŁOWICE

godz. 8.30

 

Dni powszednie


KRASICZYN

godz. 17.30

KORYTNIKI

piątek godz. 17.00

MIELNÓW

piatek godz. 16.00

CHOŁOWICE

piątek godz. 16.00

Kancelaria Parafialna

Kancelaria czynna codziennie w godzinach: 18.30 - 19.00


W sprawach związanych z pogrzebem - w każdej chwili.

Święta

Piątek, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń:
2966280