Menu

Wyszukiwanie

 

1.    W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach.

2.    Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

3.    W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W tym dniu będziemy przeżywać wprowadzenie relikwii do naszej parafii św. Jana Pawła II na Mszy św. o 11.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzieci z Ochronki przygotowały przedstawienie na tę okoliczność, które rozpocznie się około 10.40.

4.    Msze Święte jak w niedzielę w Krasiczynie i na dojazdach. W uroczystość nie obowiązuje post. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Składka przeznaczona jest na misje.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek przypada na Trzech Króli dlatego nie będziemy jeździć po chorych.

6.    Msze św. w czasie kolędy o 6.30 i wieczorem o 17.30.

7.    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.    Bóg zapłać parafianom: Buczek Krystyna, Krawiec Elżbieta, Topolska Maria, Stelmaszczyk Lucyna, Stelmaszczyk Irena, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Tokarz Małgorzata, Ostrowska Adela, Karbowniczyn Agnieszka, Szuban Mariusz Lasek Marzena, w Korytnikach: Racibor Maria, Bojarska Alicja.

9.    Wizyta duszpasterska od poniedziałku do czwartku – 15.30 do 20.00 w sobotę od 9.00 do 20.00. Ks. Piotr: Krasiczyn od Dybawki, ks. Proboszcz dalsza część Śliwnicy. 

10.        Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański 2017 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Msze Święte

Niedziele i Uroczystości


KRASICZYN

godz. 8.00, 11.00, 17.00

KORYTNIKI

godz. 9.30

MIELNÓW

godz. 9.30

CHOŁOWICE

godz. 8.30

 

Dni powszednie


KRASICZYN

godz. 17.30

KORYTNIKI

piątek godz. 17.00

MIELNÓW

piatek godz. 16.00

CHOŁOWICE

piątek godz. 16.00

Kancelaria Parafialna

Kancelaria czynna codziennie w godzinach: 18.30 - 19.00


W sprawach związanych z pogrzebem - w każdej chwili.

Święta

Piątek, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń:
2966520