1.    Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

2.    Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewang. wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.

3.    Msze św. w Krasiczynie o 6.30 roraty i wieczorem o 17.30.

4.    W poniedziałek odwiedzimy chorych przed świętami od godz. 15.00.

5.    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a spotkanie ministrantów o godz. 18.15.

6.    W czwartek spotkanie młodzieży KSM.

7.    Bóg zapłać parafianom: Katan Adam, Jasińska Sebastian, Jarzynka Stanisława, Jarzynka Piotr, Krzywińska Monika, Podolak Sabina, Leszczuch Izabela za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W czwartek na godzinę 16.00 prosimy parafian: Sus Marek, Ściera Jadwiga, Stelmaszczyk Mirosław, Kochanowicz Jan, Podolak Maria, Mucha Bernadeta, Ściera Grażyna, w Korytnikach: Rachwał Barbara, Rachwał Dorota, Wróbel Maria, Wróbel Maria.

8.    Bóg zapłać osobie anonimowej za złożoną ofiarę 1000 zł na potrzebujących z naszej parafii.

9.    W piątek nie będzie Mszy św. na dojazdach.

10.   W sobotę Wigilia – Pasterka: w Kaplicy na zamku o godz. 20.00, w Chołowicach o godz. 21.00, w Mielnowie i Korytnikach o 22.00, w Krasiczynie o 24.00.

11.   Niedziela Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o 8.00 i 11.00 nie ma Mszy św. o 17.00. Na dojazdach jak w niedzielę.

12.   Są jeszcze świece wigilijne.

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa