1.    Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

2.    Msze św. w Krasiczynie o 6.30 roraty i wieczorem o 17.30.

3.    Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

4.    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej spotkanie ministrantów.

5.    W czwartek adoracja i modlitwy Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

6.    W piątek spotkanie młodzieży KSM.

7.    Bóg zapłać parafianom: Krzysik Aneta, Rzepczyńska Marzena, Rzepczyński Sebastian, Holicka Agata, Holicka Ewa, Bram Maria, Pankiewicz Maria, Pankiewicz Ewa za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 12.00 prosimy parafian: Katan Małgorzata, Jasińska Marta, Jarzynka Stanisława, Krzywińska Monika, Podolak Sabina, w Korytnikach: Ryczan Zuzanna, Dobrowolska Jadwiga.

8.    Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem.

9.    Spowiedź świąteczna w naszej parafii w sobotę 17.XII – Krasiczyn 10.00 – 12.00, Korytniki 10.30 – 11.30, Chołowice i Mielnów 10.30 – 11.00.

10. W środę będzie dodatkowa Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00 za zmarłą śp. Krystynę Kubik - "Wieczne odpoczywanie..."

Niedziela, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Szesnasta Nied